Δωρεάν rapid test 10/2: Πού μπορείτε να κάνετε δωρεάν διαγνωστικό έλεγχο

0
44

Τη λίστα με τις περιοχές όπου μπορείτε να κάνετε δωρεάν διαγνωστικό έλεγχο για κορωνοϊό αύριο Πέμπτη 10/2 ανακοίνωσε ο ΕΟΔΥ

Τα σημεία διενέργειας δωρεάν διαγνωστικών ελέγχων για Covid-19, ανακοίνωσε ο ΕΟΔΥ

Αναλυτικά όλες οι περιοχές

1. Δ. Αμαρουσίου, Κεντρικό ΚΑΠΗ Αμαρουσίου, Περικλέους 22, 09:30-15:00

2. Δ. Πειραιά, Β΄1 ΚΑΠΗ, Βασιλ. Γεωργίου Β’ 12, 09:30-15:00

3. Δ. Αλίμου, Κανάρη 1, παραπλεύρως Δημοτολογίου Αλίμου, 12:00-18:00

4. Δ. Γλυφάδας, Παλιό Δημαρχείο Γλυφάδας, απέναντι από την Εκκλησία Αγίου Κωνσταντίνου, Βασιλέως Κων/νου, 09:30-15:00

5. Δ. Περιστερίου, Δημαρχείο, 11:00-18:00

6. Δ. Ιλίου, Αίαντος και Χρυσηίδος (Δημαρχείο), 09:00-15:00

7. Δ. Χαϊδαρίου, Δημαρχείο – Στρ. Καραϊσκάκη 138 και Επαύλεως, 09:00-15:00

8. Δ. Ελληνικού-Αργυρούπολης, Αίθουσα 1 ου ΚΑΠΗ Αλεξιουπόλεως 27, 14:00-20:00

9. Δ. Μαγούλας, Δημοτικό Ιατρείο Μαγούλας, 11:00-17:00

10. Δ. Κηφισιάς, Αγ. Παρασκευής 57, Κάτω Κηφισιά, 09:30-15:00

11. Δ. Αγ. Βαρβάρας, Α’ ΚΑΠΗ Καλαντζάκου 7, Πλατεία Παναγίας Ελεούσας, 09:30-15:00

12. Δ. Μάνδρας, ΚΑΠΗ Οινόης, 09:30-15:00

13. 1ο πολυδύναμο κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Καλφοπούλειο Υγειονομικό Κέντρο,Σόλωνος 78 09:30-19:30 (κατόπιν ραντεβού-2103626869, 210362869)

14. 2ο πολυδύναμο Κέντρο-Δημοτικό Ιατρείο-Νέος Κόσμος, Φανοσθένους & Φρειδερίκου Σμιθ,  09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2109239865, 2109249787)

15. 3ο Δημοτικό Ιατρείο-Πετράλωνα, θεσσαλονίκης & Ηρακλειδών, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2103427515, -513, 2103469165)

16. 4ο Δημοτικό Ιατρείο-Κολωνός, Προποντίδος & Αγίας Σοφίας 110, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2105121921, 2105157239)

17. 5ο Δημοτικό Ιατρείο-‘Ανω Πατήσια, Σαρανταπόρου 4, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2102015510, -511, 2102015559)

18. 6ο πολυδύναμο Κέντρο- Δημοτικό Ιατρείο-Κυψέλη, Χανίων 4Β, 09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού-2108836200, 2108220209)

19. 7η Δημοτική Κοινότητα, Αμπελόκηποι, Πανόρμου 59, (είσοδος από Βραστόβου),09:30-15:00 (κατόπιν ραντεβού, 2106993487)

20. Νότια Πύλη ΔΕΘ, (είσοδος από Λεωφ. Στρατού με Αγγελάκη) 12:00-19:00.

21. Δ. Θέρμης, ΚΑΠΗ Θέρμης, Ιασωνίδου 19, 09:00 – 15:00

22. Δ.Θερμαϊκού, ΚΑΠΗ Μηχανιώνας, Κ. Βάρναλη 5Α, 10:00-15:00

23. Δ.Παύλου Μελά, στρατόπεδο Καρατάσιου, Λεωφ. Στρατού 37,  09:30-15:00.

24. Δ. Ωραιοκάστρου, Α ΚΑΠΗ Ωραιοκάστρου, Τραπεζούντος 31, 09:30 – 15:00.

25. 8ο Παράρτημα  ΚΑΠΗ Θεσσαλονίκης, Κάτω Τούμπα, Αρτάκης 9, 10:30-13:30

26. Κοινωνικό Ιατρείο Ιεράς Μητροπόλεως Νεαπόλεως και Σταυρουπόλεως, Λαγκαδά 53, 11:30-17:00

27. Ιατρείο ΕΟΔΥ στην  Περιφέρεια Κεντρικής Μακεδονίας, Βασιλίσσης Όλγας 198, στον προαύλιο χώρο της περιφέρειας, 09:30-15:00.

28. Ιατρείο ΕΟΔΥ στη ΔΕΘ, είσοδος από Πύλη Εμπορίου στην Εγνατία, 08:30-15:30.

29. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, Παλιά Λαχαναγορά, 09:00 – 15:00

30. Αιτωλοακαρνανία, Αγρίνιο, ΚΑΠΗ Αγίου Δημητρίου, 08:30 – 13:00

31. Αιτωλοακαρνανία, ΚΑΠΗ Μεσολογγίου, 08:30-15:30

32. Αιτωλοακαρνανία, Κοινοτικό κτίριο, ίδρυμα Τσώνη, Ναύπακτος, 09:00-14:00

33. ‘Ανδρος, Κ.Υ ‘Ανδρου, 09:00 – 17:00

34. Αργολίδα, Αίθουσα «Δανάη», Στρατώνες Καποδίστρια, ‘Αργος, 09:00-15:00

35. Αργολίδα, Κέντρο Νεότητας, Ναύπλιο, 09:00-15:00

36. Αρκαδία, Πλατεία Αγίου Βασιλείου, Τρίπολη, 9:00-15:00

37. Αρκαδία, Παναρκαδικό Νοσοκομείο, Τρίπολη, 8:00-14:00

38. Αρκαδία, Δήμος Ν. Κυνουρίας, Λεωνίδιο, 9:30-12:30

39. Αρκαδία, Δήμος Ν. Κυνουρίας, Τυρός, 13:00-15:00

40. ‘Αρτα, Κέντρο Υγείας ‘Αρτας – ISO BOX, 08:30-15:30

41. ‘Αρτα, ISO BOX-Εκθεσιακό Κέντρο ‘Αρτας, 08:30-15:30

42. Αχαΐα, Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Πατρών, 08:30-20:30

43. Αχαΐα, Κέντρο Υγείας Β. Τομέα Πατρών, 08:00-20:30

44. Αχαΐα, Κέντρο Υγείας Αιγίου – Οίκημα Μάνα και Παιδί, 09:00-15:00

45. Αχαΐα, Κάτω Αχαΐα, Πολιτιστικό Κέντρο Μελίνα Μερκούρη, 09:00-16:00

46. Βοιωτία, Πνευματικό Κέντρο Θήβας, Πινδάρου 112, 09:00-15:00

47. Βοιωτία, Παλαιό Δημαρχείο Λιβαδειάς, Καραγιαννοπούλου 1,08:30-13:45

48. Γρεβενά, Εξεταστήριο Θ. Ζιάκα 23, 08:30-15:00

49. Γρεβενά, Δεσκάτη, Πλατεία Δημαρχείου, 11:00-12:00

50. Γρεβενά, Καρπερό, Κεντρική Πλατεία, 13:00-14:00

51. Δράμα, Πρώην Δημαρχείο, Έναντι Πλατεία Ελευθερίας, 08:00 – 14:00

52. Έβρος, Φουαγιέ Δημοτικό Θέατρο Αλεξανδρούπολης, Λ. Δημοκρατίας 306, 08:30-15:30

53. Έβρος, Παλιό Νοσοκομείο, Δήμητρας 19,  09:00-15:00

54. Έβρος, Κοινότητα Μεγάλου Δερείου,  10:30-13:30

55. Έβρος, Πλατεία Διδυμοτείχου, ΚΑΠΗ, 25ης Μαΐου 145, 13:00-15:00

56. Έβρος, Κ.Υ. Ορεστιάδας, Ευριπίδου Ζιγκμπουργκ 10, 08:30 – 16.00

57. Έβρος, Λιμάνι Καμαριώτισσας, Σαμοθράκη, 08:00-15:00

58. Εύβοια, Λουτρά Αιδηψού, Λιμάνι, Αίθουσα ΟΛΝΕ, 08:30 – 15:00

59. Εύβοια, Χαλκίδα, 4ο Καπη Χαλκίδας, 7ου Συντάγματος Πεζικού 20, Περιοχή Πειραϊκή Πατραϊκή, όπισθεν 4ου Λυκείου, 09:00 – 15:00

60. Ευρυτανία, ΚΑΠΗ Καρπενησίου,08.30-15.30

61. Ζάκυνθος, ΚΥ Πρώην ΙΚΑ, 08:30-15:30

62. Ηλεία, Κρέστενα, ΚΑΠΗ, 09:30-11:30

63. Ηλεία, Μακρίσια, Αγροτικό Ιατρείο, 12:00-14:30

64. Ηλεία, Πύργος, Αποστολική Διακονία – πλατεία Σάκη Καράγιωργα, 09:00-17:00

65. Ημαθία, ΚΑΠΗ Νάουσας, Σωφρονίου 25. 09:00 -15:00

66. Ημαθία, ΚΑΠΗ Βέροιας, Μαυρομιχάλη 14, 08:30-15:00

67. Ηράκλειο, Πλατεία Ελευθερίας, 09:00-15:00

68. Ηράκλειο, Πλατεία Αγίας Αικατερίνης, 09:00-15:00

69. Ηράκλειο, ISOBOX, Προαύλιος Χώρος 7ης ΥΠΕ, 09:00-18:00

70. Ηράκλειο, Μοίρες, Πολύκεντρο Μοιρών, 10:00-13:00

71. Ηράκλειο, Γούρνες, Αγροτικό Ιατρείο Γουρνών, 09:30-14:30

72. Θάσος, Κέντρο Υγείας Πρίνου, 08:00-15:00

73. Θεσπρωτία, ΓΝ Φιλιατών, 08:30-13:30

74. Θεσπρωτία, Ηγουμενίτσα, Πολιτιστικό Κέντρο Πάνθεον, 09:00-17:00

75. Θεσπρωτία, Παλαιό Δημαρχείο Παραμυθιάς, 10:00-14:00

76. Ικαρία, Κέντρο Υγείας Ευδήλου, 09:00-16:00

77. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-17:00

78. Ιωάννινα, Περιφέρεια Ηπείρου, 09:00-14:00

79. Ιωάννινα, Πανεπιστήμιο Ιωαννίνων, 09:00-13:30

80. Καβάλα, Νομαρχείο Καβάλας, 09:00-15:00

81. Καβάλα, Κέντρο Υγείας Χρυσούπολης, 08:30 – 15:30

82. Λέρος, Δημοτικό κτίριο Δόνα, 09:00-14:00

83. Καρδίτσα, Πλατεία Νικολάου Πλαστήρα (Παυσίλυπο), Μυρμιδόνων 2, 08:00-16:00

84. Καρδίτσα, Πλατεία Αγίας Παρασκευής, Τέρμα Σαρανταπόρου, 08:00 -14:00

85. Καρδίτσα, Δημαρχείο Μουζακίου, Προαύλιο Δημαρχείου, 08:00-10:00

86. Καρδίτσα, Πνευματικό Κέντρο Σοφάδων, 10:30-12:30

87. Καρδίτσα, Κεντρική Πλατεία Παλαμά, Ηρ. Πολυτεχνείου 12, 13:00-15:00

88. Καστοριά, Κέντρο Υγείας Καστοριάς, Καπετάν Κώττα 2, 08:30-15:30

89. Καστοριά, Δημαρχείο ‘Αργους Ορεστικού, ‘Αργος Ορεστικό, 09:30 – 11:30

90. Κέρκυρα, Δημοτικό Θέατρο, Μάντζαρου 5, 09:00-14:30

91. Κέρκυρα, Πολιτιστικό Κέντρο Βελονάδων, 09:00-14:30

92. Κεφαλονιά, Αργοστόλι, Πλατεία Βαλλιάνου, 08:00-16:00

93. Κεφαλονιά, Ληξούρι, Κλειστό Γήπεδο, Στυλιανού Τυπάλδου, 09:00-15:00

94. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Κιλκίς, Καπέτα Γεωργίου 26, 09:00-17:00

95. Κιλκίς, ΚΑΠΗ Αξιούπολης, 08:30-15:30

96. Κιλκίς, Σιταριά, Αγροτικό Ιατρείο, 09:00-11:00

97. Κιλκίς, Λιμνότοπος, Αγροτικό, Ιατρείο, 12:00-14:00

98. Κοζάνη, Πνευματικό Κέντρο Πτολεμαΐδας, Περγάμου 62, 08:15-15:15

99. Κοζάνη, Κέντρο Υγείας Κοζάνης, Αριστοφάνους 5Α,  08:15- 15:15

100. Κοζάνη, Δημαρχείο Σερβίων Κοζάνης,  10:00- 12:00

101. Κόρινθος, Δημοτικό θέατρο Κορίνθου, Δαμασκηνού 57, πλησίον πανεπιστημίου, 08:30-15:30

102. Κόρινθος, ΚΑΠΗ Ξυλοκάστρου, αντιπτεράρχου Δέδε Βλάση, 09:30-14:30

103. Λακωνία, Κοινωνικό Φαρμακείο Σπάρτης, Ευαγγελιστρίας 89, 09:30- 16:30

104. Λακωνία, Γενικό Νοσοκομείο Σπάρτης, 09:00- 14:30

105. Λακωνία, Νεάπολη, κτίριο Γυμνασίου, 10:00- 12:00

106. Λακωνία, Κέντρο Υγείας Αρεόπολης, 08:00-15:30

107. Λάρισα, Κεντρική Πλατεία, μπροστά στο Δημαρχείο, 08:00-15:30

108. Λάρισα, Πλατεία ΟΣΕ, 08:00-18:00

109. Λάρισα, Τύρναβος, είσοδος Δημαρχείου 08:30-12:00

110. Λάρισα, Αμπελώνας ΚΑΠΗ, 12:30-15:30

111. Λάρισα, Δημαρχείο Νίκαιας 08:30-11:30

112. Λάρισα, Κέντρο Υγείας Ελασσόνας 12:30-15:30

113. Λάρισα, Κέντρο Υγείας Φαρσάλων, 09:00-12:00

114. Λάρισα, Στέκι Νέας Πολιτείας. Θεοδωρακοπούλου & Καΐρη 8:00-15:30

115. Λασίθι, Παλιό Δημαρχείο Αγίου Νικολάου, 09:00-17:00

116. Λασίθι, Δημοτική Αίθουσα Σητείας, Πλατεία Συντριβανιού, 10:00-14:00

117. Λέσβος, Κ.Υ Μυτιλήνης, 08:30 – 15:45

118. Λέσβος, Σκουταρος, 10:00-14:00

119. Λευκάδα, ΚΑΠΗ Λευκάδας, Σκιαδαρέση 3, 08:00-15:00

120. Λευκάδα, Δημαρχείο Λευκάδας, Α. Σικελιανού και Ν. Σβορώνου, 11:00-12:00

121. Λευκάδα, Μαρίνα Λευκάδας-Ανατολική Παραλία, 12:30-13:30

122. Λήμνος, Σκανδάλη, αγροτικό ιατρείο Σκανδαλης, 09:00-10:00

123. Λήμνος, Φυσσινη, αγροτικό ιατρείο Φυσσίνης, 10:10-10:45

124. Λήμνος, Αγία Σοφία, αγροτικό ιατρείο Αγ.Σοφιας, 11:00-12:00

125. Λήμνος, Καμίνια, αγροτικό Ιατρείο Καμινιων, 12:30-14:45

126. Μαγνησία, ΚΑΠΗ Αγίου Βασιλείου, Δήμου Βόλου, Τριανταφυλλίδη &Χατζηαργύρη 08:30-15:30

127. Μαγνησία, ΚΤΕΛ Υπεραστικών Γραμμών Ν.Μαγνησίας,09:00-15:00

128. Μαγνησία, Τρίκερι,Πλατεία Αγίας Κυριακής,09:30-13:30

129. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Αίθουσα “Α. Κουμουνδούρος”, 08:30 – 15:30

130. Μεσσηνία, Καλαμάτα, Όπισθεν Μεγάρου Χορού (Εκπαιδευτικοί/Μαθητές),08:30 – 19:30

131. Μεσσηνία, Μελιγαλάς, Isobox Κέντρου Υγείας, 09:00 – 14:30

132. Μεσσηνία, Αντικάλαμος, Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, 09:00 – 15:00

133. Νάξος, Εκκλησία Αγίου Νικοδήμου, Χώρα, 7:30-14:30

134. Ξάνθη, Κέντρο Υγείας Ξάνθης, ISOBOX, Ανδρέα Δημητρίου 1, 08:30-14:00

135. Ξάνθη, Περιφερειακό Ιατρείο Ολβίου, Όλβιο, 10:00 – 13:00

136. Πάρος, ΚΑΠΗ Παροικιάς, 09:00-10:00

137. Πάρος, Εκθεσιακός Χώρος Μαρίνα Νάουσας, 09:00-14:45

138. Πάρος, ΚΑΠΗ Μάρπησσας, 11:30-12:30

139. Πάτμος, Σκάλα, Πνευματικό Κέντρο, Πάτμιον ,08:00-15:00

140. Πέλλα, Δημαρχείο Γιαννιτσών, Χατζηδημητρίου και Εθνικής Αντιστάσεως, 08:30-15:30

141. Πέλλα, Πλατεία Μικρών Καταρρακτών-Χατζηγιάννειο Κέντρο, Τσιμισκή 2,09:00-14:30

142. Πιερία, Ανδρομάχη, Κατερίνη, 08:00-15:00

143. Πιερία, Κέντρο Υγείας Αιγινίου, 09:00-15:00

144. Πρέβεζα, Λιμενικό Ταμείο Πρέβεζας, Ελ. Βενιζέλου 20, 10:00-14:00

145. Πρέβεζα, Δημαρχείο Λούρου, Λούρος, 09:00-12:00

146. Ρέθυμνο, Αίθουσα Πνευματικού Κέντρου Ι.Ν. Αγ.Γεωργίου, Καλλιθέα, 09:00-14:00

147. Ρέθυμνο, Αίθουσα Εκδηλώσεων Ι.Ν. Αγ.Κωνσταντίνου, Ηγ. Γαβριήλ, 09:00-14:00

148. Ροδόπη, Περιφερειακή Ενότητα Ροδόπης, Δημοκρατίας 1, Κομοτηνή, 09:00-15:30

149. Ρόδος, Πλατεία δημαρχείου Μαριτσών, Μαριτσά, 09.00-14.30

150. Ρόδος, Παλιό νοσοκομείο Ρόδου, Παπαλουκά 5-8, 08.30-15.00

151. Σάμος, Isobox Γ.Ν. Σάμου, 08:15-14:00

152. Σάμος, Isobox Κ.Υ. Καρλοβάσου, 08:00-14:00

153. Σάμος, Κλειστό Γυμναστήριο Μαραθοκάμπου, 10:00-13:00

154. Σάμος, Πνευματικό Κέντρο Μυτιληνιών, 10:00-13:00

155. Σέρρες, Κ.Υ. Σερρών, 08:30-14:30

156. Σκιάθος, Λιμένας Σκιάθου,08:00-15:30

157. Σύρος, Αθλητικό κέντρο Δημήτριος Βικέλας, 10:00-15:00

158. Τήνος, Κ.Υ Τήνου, 08:00 – 16:00

159. Τρίκαλα, Πλατεία Δεσποτικού 07:30-13:30

160. Τρίκαλα, Ε΄ΚΑΠΗ 11:00-15:00

161. Τρίκαλα, Κοινοτικό Ιατρείο Βασιλικής Καλαμπάκας 08:00-09:00

162. Φθιώτιδα, Δημοτικό Parking Γαλανέικα, Αλύτρωτων Πατρίδων και Αγίας Παρασκευής, Λαμία, 09:00 – 15:00

163. Φθιώτιδα, Πανελλήνια Έκθεση Λαμία-Χώρος Εκδοτηρίων, 10:00 – 15:00

164. Φθιώτιδα, Αγροτικό Ιατρείο Ξυνιάδας, Δήμος Δομοκού, 09:15- 10:30

165. Φθιώτιδα, Ιατρείο Ομβριακής, Δήμος Δομοκού, 11:00-12:15

166. Φθιώτιδα, Κεντρική Πλατεία Δομοκού, 12:30 – 14:00

167. Φλώρινα, Ιατρείο ΕΟΔΥ, Ηπείρου 26, 08:30-15:30

168. Φλώρινα, ΔΕΤΕΠΑ Αμύνταιο, Πλατεία Δ.Μάκρη 36 08:30 – 14:30

169. Φωκίδα, Πνευματικό Κέντρο ‘Αμφισσας,08.00-14.00

170. Φωκίδα, Ευπάλιο,Δημαρχείο,09.00-13.00

171. Χαλκιδική, Νέα Μουδανιά, Πρώην 4ο Νηπιαγωγείο, Παναγίας Κορυφινής και Καλόλιμνου, 08:30-15:30

172. Χαλκιδική, Νέα Καλλικράτεια,Οσίας Παρασκευής, Πλησίον Δημαρχείου, 09:00 – 15:00

173. Χανιά, Αύλειος χώρος 2ου Κ.Υ Χανίων (1η – 2η ΤΟΜΥ), 08:30 – 14:30

174. Χανιά, Αύλειος χώρος 1ου Κ.Υ Χανίων (Λεωφ. Καραμανλή 99), 11:30 – 16:00

175. Χανιά, Πολιτιστικό Κέντρο Ταυρωνίτη , 09:30 – 14:00

176. Χίος, ΚΑΠΗ Δήμου Χίου, Πολυτεχνείου 25, 09:00-14:30

Γράψτε το σχόλιο σας

Διαβάστε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

Πηγή: Pagenews.gr