ΠΑΟΚ – Αϊντχόφεν: 4-1

0
9

Η Αϊντχόφεν προηγήθηκε στην Τούμπα στο 21ο λεπτό, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο το γήπεδο έγειρε. Ο ΠΑΟΚ του Πάμπλο Γκαρσία νίκησε με 4-1, σημειώνοντας και τα τέσσερά του τέρματα στο δεύτερο μέρος, και έτσι έφτασε τους 5 βαθμούς στον 5ο όμιλο του Europa League. Η ολλανδική ομάδα προηγήθηκε με τον Ζάχαβι με πέναλτι, αλλά τα δύο γκολ του Ζίβκοβιτς και τα τέρματα των Σβαμπ και Τζόλη σε μόλις 20 λεπτά αναποδογύρισαν την κατάσταση για την ομάδα του Ουρουγουανού τεχνικού που έκανε το ευρωπαϊκό του ντεμπούτο στον πάγκο του ΠΑΟΚ. Στο άλλο ματς του ομίλου η Γρανάδα πέρασε νικηφόρα από την Κύπρο αφού νίκησε 2-0 την Ομόνοια.

Έτσι η ισπανική ομάδα έχει 7 βαθμούς, ο ΠΑΟΚ 5, η Αϊνττχόφεν 3 και η Ομόνοια 1 βαθμό, αυτόν που πήρε από τον ΠΑΟΚ στην Τούμπα.