ΠΑΟΚ και Άρης έμαθαν τα ζευγάρια του 1ου προκριματικού γύρου του Conference

0
59

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση του 1ου προκριματικού γύρου του Conference, με τους ΠΑΟΚ και Άρη να μαθαίνουν και τα ζευγάρια, από τα οποία ενδέχεται να προκύψουν οι πρώτοι τους αντίπαλοι στην Ευρώπη!

Ώρα κλήρωσης για ΠΑΟΚ και Άρη στο Europa Conference League!

Οι δύο συμπολίτες θα μάθουν αύριο το μεσημέρι (21/06, 14:00) τον αντίπαλό τους στον 2ο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης, ενώ σήμερα έμαθαν και τα ζευγάρια, από τα οποία μπορεί να προέλθει αυτός, καθώς πραγματοποιήθηκε στη Νιόν η κλήρωση του 1ου προκριματικού. Αρκεί μια ματιά, λοιπόν, προκειμένου να καταλαβαίνει κανείς ότι υπάρχουν υποψήφιοι αντίπαλοι, που… ούτε να το σκέφτονταν δεν θα ήθελαν «δικέφαλος του Βορρά» και «κίτρινοι» σε αυτήν τη φάση της σεζόν και με δεδομένο ότι τα παιχνίδια θα είναι τα πρώτα τους για φέτος, μέσα στο κατακαλόκαιρο. Κάπως έτσι, άλλωστε, ο ΠΑΟΚ την πάτησε πέρυσι, γνωρίζοντας τον αποκλεισμό, όχι από κάποιο μεγαθήριο βέβαια, αλλά από τη Λέφσκι Σόφιας.

Οι Βούλγαροι, εν προκειμένω, είναι και πάλι μέσα στους υποψήφιους αντίπαλους, ενώ βρίσκουμε και άλλα ονόματα ομάδων, που δεν θα θεωρούνται σε καμία περίπτωση «καλή» κλήρωση, όπως αυτά της Ντεμίρσπορ, της Λουκέρνης, της Μπειτάρ Ιερουσαλήμ, της Ντέμπρετσεν και των δύο σουηδικών, που βρίσκονται σε φουλ αγωνιστική δράση, της Χάμαρμπι και της Κάλμαρ. Φυσικά, υπάρχουν και άλλες, που, στα χαρτιά τουλάχιστον, θα ήταν… λουκούμι για ΠΑΟΚ και Άρη, αλλά, όπως και να έχει, όλα αυτά κρίνονται μόνο μέσα στο γήπεδο.

Να σημειωθεί πως νωρίς το πρωί -ίσως και αργά το βράδυ- θα προκύψουν τα υπογκρούπ της κλήρωσης, με το κάθε ένα από αυτά να αποτελείται από πέντε «ισχυρούς» και πέντε «αδύναμους». ΠΑΟΚ και Άρης, δηλαδή, που είναι «ισχυροί», θα έχουν ο καθένας από πέντε υποψήφιους αντιπάλους ενόψει της κλήρωσης το μεσημέρι της Τετάρτης.

Αναλυτικά οι υποψήφιοι αντίπαλοι για ΠΑΟΚ και Άρη στον 2ο προκριματικό του Conference:

Τομπόλ (Καζακστάν)

Πέτροκλαμπ (Μολδαβία)

Ο νικητής του ζευγαριού B36 (Ν. Φερόε) – Πάιντε (Εσθονία)

Ντρίτα (Κόσοβο)

Νικητής του ζευγαριού Αραράτ (Αρμενία) – KF Εγκνατία (Αλβανία)

Βοϊβόντινα (Σερβία)

Άδανα Ντεμίρσπορ (Τουρκία)

Λουκέρνη (Ελβετία)

Νικητής του ζευγαριού Γκζίρα (Μάλτα) – Γκλεντοράν (Β. Ιρλανδία)

Νικητής του ζευγαριού MSK Ζίλινα (Σλοβακία) – Λεβάντια Τάλιν (Εσθονία)

Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία)

Μποχίμιανς Πράγα (Τσεχία)

Νικητής του ζευγαριού Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία) – Ντιναμό Μινσκ (Λευκορωσία)

Νικητής του ζευγαριού Ακουρέρι (Ισλανδία) – Κόναχ’ς Κουάι (Ουαλία)

Νικητής του ζευγαριού Πανεβέζις (Λιθουανία) – Μιλσάμι Ορέι (Μολδαβία)

Νικητής του ζευγαριού HB Τορσάβιν (Ν. Φερόε) – Ντέρι (Ιρλανδία)

Νικητής του ζευγαριού Ντουγκαζνίνι (Βοσνία) – Γιουρόπα FC (Γιβραλτάρ)

Νικητής του ζευγαριού Μπαλζάν (Μάλτα) – Ντομζάλε (Σλοβενία)

Νικητής του ζευγαριού Πένιμποντ (Ουαλία) – Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)

Νικητής του ζευγαριού Προγκρες Νίντερκομ (Λουξεμβούργο) – Τζιλάνι (Κόσοβο)

Μπειτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)

Χάμαρμπι (Σουηδία)

Κάλμαρ (Σουηδία)

Λέφσκι Σόφιας

Νικητής του ζευγαριού KF Τίρανα (Αλβανία) – Ντιναμό Μπατούμι (Γεωργία)

Νικητής του ζευγαριού Βίκινγκουρ (Νησιά Φερόε) – Ίντερ Κλαμπ ντ’ Εσκάλντες (Ανδόρα)

Κρουσέιντερς (Β. Ιρλανδία)

Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία)

Πόγκον (Πολωνία)

Ζαλαεγκέρσεγκι (Ουγγαρία)

Κεσκεμέτι (Ουγγαρία)

Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία)

Σέπσι (Ρουμανία)

Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)

Μπόρακ Μπάνια Λούκα (Βοσνία)

Σαμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)

Ορντόμπασι (Καζακστάν)

ΤΣΣΚΑ 1946 (Βουλγαρία)

Ακτόμπε (Καζακστάν)

Τσέλιε (Σλοβακία)

Άουντα (Λετονία)

Ντιφερντάζ (Λουξεμβούργο)

Τορπέντο (Λευκορωσία)

Πηγή: sport fm.gr

Διαβάστε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

Πηγή: Pagenews.gr