Πρόγραμμα Super League 2020-21: Ξεκινάει το πρωτάθλημα – Δείτε τις ημερομηνίες των ντέρμπι

0
23

Πραγματοποιήθηκε η κλήρωση για τη σεζόν 2020-21 της Super League που ξεκινάει στις 11-13 Σεπτεμβρίου. Εναρκτήριο παιχνίδι θα είναι αυτό ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τη Λάρισα στις 11 Σεπτεμβρίου αφού έγινε δεκτό το αίτημα του «Δικέφαλου του Βορρά» να αγωνιστεί μια μέρα νωρίτερα λόγω του ματς με την Μπενφίκα στο Champions League.

Επίσης, το ματς ανάμεσα στον Ολυμπιακό και την ΑΕΚ που ορίστηκε για την 1η αγωνιστική λόγω του τελικού Κυπέλλου ανάμεσα στις δύο ομάδες στις 12 Σεπτεμβρίου, θα αναβληθεί. Ακόμα, ο Απόλλωνας Σμύρνης δεν θα πάρει μέρος στις τρεις πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος και ο ΠΑΣ Γιάννενα στις πρώτες δύο.  Για αυτόν τον λόγο η Super League όρισε τις δύο ομάδες να παίξουν μεταξύ τους την 1η αγωνιστική (σε ματς που επίσης θα αναβληθεί).

Δείτε το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής (σ.σ. με τα παραπάνω στοιχεία στα υπόψιν μας)

1η αγωνιστική

ΑΕΚ – Ολυμπιακός

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΣ Γιάννινα

Αστέρας ΤρίποληςΠαναθηναϊκός

ΑτρόμητοςΒόλος

ΟΦΗΠαναιτωλικός

ΠΑΟΚ – ΑΕΛ

Το πρόγραμμα των υπόλοιπων αγωνιστικών

2Η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΛ

Βόλος – Άρης

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης

Παναθηναϊκός – Απόλλων Σμύρνης

Παναιτωλικός – ΑΕΚ

ΠΑΟΚ – Ατρόμητος

Λαμία – ΟΦΗ

3Η αγωνιστική

ΑΕΚ – Λαμία

ΑΕΛ – Παναθηναϊκός

Άρης – ΠΑΣ Γιάννινα

Αστέρας Τρίπολης – Απόλλων Σμύρνης

Βόλος– ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός – Παναιτωλικός

ΟΦΗ– Ατρόμητος

4η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Ολυμπιακός

Απόλλων Σμυρνης – ΑΕΛ

Ατρόμητος – ΑΕΚ

Παναθηναϊκός – Άρης

Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ

Λαμία – Βόλος

5η αγωνιστική

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

ΑΕΛ – Αστέρας Τρίπολης

Άρης – Απόλλων Σμύρνης

Βόλος – ΠΑΣ Γιάννινα

Ολυμπιακός – Ατρόμητος

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός

Λαμία – Παναιτωλικός

6Η Αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ

ΑΕΛ – Άρης

Απόλλων Σμύρνης – Λαμία

Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ

Ατρόμητος – Παναιτωλικός

Παναθηναϊκός – Βόλος

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός

7η αγωνιστική

ΑΕΚ – ΟΦΗ

Άρης – Αστέρας Τρίπολης

Ατρόμητος – ΠΑΣ Γιάννινα

Βόλος – ΑΕΛ

Ολυμπιακός – Απόλλων Σμύρνης

Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ

Λαμία – Παναθηναϊκός

8η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναιτωλικός

ΑΕΛ – Λαμία

Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΟΚ

Άρης – ΑΕΚ

Αστέρας Τρίπολης – Βόλος

ΟΦΗ – Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός – Ατρόμητος

9η αγωνιστική

ΑΕΚ – ΑΕΛ

Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης

Βόλος – ΟΦΗ

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

Παναιτωλικός – Άρης

ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

Λαμία – Αστέρας Τρίπολης

10Η αγωνιστική

ΑΕΛ – Ατρόμητος

Απόλλων Σμύρνης – Βόλος

Άρης – Ολυμπιακός

Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ

ΟΦΗ – ΠΑΣ Γιάννινα

Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός

Λαμία – ΠΑΟΚ

11η αγωνιστική

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός

ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία

Ατρόμητος – Άρης

Ολυμπιακός – Βόλος

ΟΦΗ – Απόλλων Σμύρνης

Παναιτωλικός – ΑΕΛ

ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης

12η αγωνιστική

ΑΕΛ – ΟΦΗ

Απόλλων Σμύρνης – ΑΕΚ

ΑΡΗΣ – ΠΑΟΚ

Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος

Βόλος – Παναιτωλικός

Παναθηναϊκός – ΠΑΣ Γιάννινα

Λαμία – Ολυμπιακός

13η αγωνιστική

ΑΕΚ – Βόλος

ΠΑΣ Γιάννινα – Αστέρας Τρίπολης

Ατρόμητος – Λαμία

Ολυμπιακός – ΑΕΛ

ΟΦΗ – ΆΡΗΣ

Παναιτωλικός – Απόλλων Σμύρνης

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

14η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Απόλλων Σμύρνης

ΑΕΛ – ΠΑΟΚ

Βόλος – Ατρόμητος

Ολυμπιακός – ΑΕΚ

Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός – ΟΦΗ

Λαμία – Άρης

15η αγωνιστική

ΑΕΚ – Παναιτωλικός

ΑΕΛ – ΠΑΣ Γιάννινα

Απόλλων Σμύρνης – Παναθηναϊκός

Άρης – Βόλος

Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός

Ατρόμητος – ΠΑΟΚ

ΟΦΗ – Λαμία

16η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης

Απόλλων Σμύρνης – Αστέρας Τρίπολης

Ατρόμητος – ΟΦΗ

Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

Παναιτωλικός– Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ – Βόλος

Λαμία – ΑΕΚ

17Η αγωνιστική

ΑΕΚ – Ατρόμητος

ΑΕΛ – Απόλλων Σμύρνης

Άρης – Παναθηναϊκός

Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός

Βόλος – Λαμία

Ολυμπιακός – ΠΑΣ Γιάννινα

ΟΦΗ – ΠΑΟΚ

18Η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Βόλος

Απόλλων Σμύρνης – Άρης

Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΛ

Ατρόμητος – Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός – ΟΦΗ

Παναιτωλικός – Λαμία

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

19Η αγωνιστική

ΑΕΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

Άρης – ΑΕΛ

Βόλος – Παναθηναϊκός

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

ΟΦΗ – Αστέρας Τρίπολης

Παναιτωλικός – Ατρόμητος

Λαμία – Απόλλων Σμύρνης

20η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – Ατρόμητος

ΑΕΛ – Βόλος

Απόλλων Σμύρνης – Ολυμπιακός

Αστέρας Τρίπολης – Άρης

ΟΦΗ – ΑΕΚ

Παναθηναϊκός – Λαμία

ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός

21η αγωνιστική

ΑΕΚ – ΆΡΗΣ

Ατρόμητος – Παναθηναϊκός

Βόλος – Αστέρας Τρίπολης

Ολυμπιακός – ΟΦΗ

Παναιτωλικός – ΠΑΣ Γιάννινα

ΠΑΟΚ – Απόλλων Σμύρνης

Λαμία – ΑΕΛ

22Η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα – ΠΑΟΚ

ΑΕΛ – ΑΕΚ

Απόλλων Σμύρνης – Ατρόμητος

Άρης – Παναιτωλικός

Αστέρας Τρίπολης – Λαμία

ΟΦΗ – Βόλος

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

23η αγωνιστική

ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης

ΠΑΣ Γιάννινα – ΟΦΗ

Ατρόμητος – ΑΕΛ

Βόλος – Απόλλων Σμύρνης

Ολυμπιακός – Άρης

Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός

ΠΑΟΚ – Λαμία

24η αγωνιστική

ΑΕΛ – Παναιτωλικός

Απόλλων Σμύρνης – ΟΦΗ

Άρης – Ατρόμητος Αθηνών

Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ

Βόλος – Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

Λαμία – ΠΑΣ Γιάννινα

25η αγωνιστική

ΑΕΚ – Απόλλων Σμύρνης

ΠΑΣ Γιάννινα – Παναθηναϊκός

Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης

Ολυμπιακός – Λαμία

ΟΦΗ – ΑΕΛ

Παναιτωλικός – Βόλος

ΠΑΟΚ – Άρης

26η αγωνιστική

ΑΕΛ – Ολυμπιακός

Απόλλων Σμύρνης – Παναιτωλικός

Άρης – ΟΦΗ

Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΣ Γιάννινα

Βόλος – ΑΕΚ

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ

Λαμία – Ατρόμητος

Δείτε το πρόγραμμα σε καρτέλες

Το πρόγραμμα των ντέρμπι

1η αγωνιστική: ΑΕΚ – Ολυμπιακός (έχει αναβληθεί λόγω της παρουσίας τους στον τελικό του Κυπέλλου)

4η: Παναθηναϊκός – Άρης

5η: ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

6η: ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός

8η αγωνιστική: Άρης – ΑΕΚ

9η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

10η αγωνιστική: Άρης – Ολυμπιακός

11η αγωνιστική: ΑΕΚ – Παναθηναϊκός

12η αγωνιστική: Άρης – ΠΑΟΚ

13η: ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

14η αγωνιστική: Ολυμπιακός – ΑΕΚ

17η αγωνιστική: Άρης – Παναθηναϊκός

18η αγωνιστική: ΠΑΟΚ – ΑΕ

19η αγωνιστική: Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

21η αγωνιστική: ΑΕΚ – Άρης

22η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

23η αγωνιστική: Ολυμπιακός – Άρης

24η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

25η αγωνιστική: ΠΑΟΚ – Άρης

26η αγωνιστική: Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ

Γράψτε το σχόλιο σας

Διαβάστε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο

Πηγή: Pagenews.gr